Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

kolaz onas

O nas

Poradnia Mailowa powstała z myślą o wszystkich osobach borykających się z trudnościami osobistymi, które czują się bezradne czy osamotnione, nie potrafią uporać się z negatywnymi emocjami i szukają dla siebie pomocy i wsparcia. Oferta skierowana jest do osób, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem/specjalistą w swoim najbliższym otoczeniu, oraz tych, którym o swoich problemach łatwiej jest pisać niż mówić. Decydując się na kontakt z Poradnią klient może liczyć na poradę, wsparcie i udzielenie informacji dotyczących zgłaszanego problemu.

 

 „Zapraszamy do kontaktu wszystkich poszukujących pomocy w radzeniu sobie z różnymi problemami osobistymi, a także trudnościami swoich bliskich. Ofertę Poradni Mailowej kierujemy szczególnie do osób, które odczuwają obawy, lęk czy wstyd przed bezpośrednim kontaktem ze specjalistą, także do osób niepełnosprawnych, czy zamieszkałych poza ośrodkami miejskimi. Kontakt z nami to często pierwszy krok w kierunku zmiany na lepsze. Choć mailowy kontakt ze specjalistą nie zastąpi terapii realizowanej w trybie stacjonarnym, wierzę, że uważna konsultacja może przynieść ulgę, wsparcie, rzetelne odpowiedzi pozwolą ocenić skalę problemu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba pomożemy również znaleźć specjalistę w miejscu zamieszkania.” mówi Anna Gnich, koordynator Poradni.

 

Nasza Poradnia wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na profesjonalną pomoc i wsparcie psychologiczne, zagospodarowując przy tym lukę pomiędzy poradnictwem stacjonarnym, wymagającym spotkania z psychologiem w cztery oczy, a poradnictwem telefonicznym. Niestacjonarna pomoc Instytutu obejmuje między innymi: Poradnię Telefoniczną dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116-123 i Poradnię Telefoniczną dla Osób Uzależnionych Behawioralnie 801-889-880. Osób, których funkcjonowanie osobiste, zdrowotne i społeczne zostaje zaburzone przez trudności natury emocjonalnej stale przybywa. Według raportu European College of Nuropsychopharmacology (ECNP/EBC Report 2011) aż 38% Europejczyków cierpi na różne trudności natury psychologicznej, w tym najczęściej depresję, napady lęku, bezsenność i uzależnienie od alkoholu. Zdaniem ekspertów, zachorowalność zwiększa się, ponieważ coraz więcej osób nie wytrzymuje szybkiego tempa życia spowodowanego przemianami społeczno-gospodarczymi ostatnich dekad. Na szczęście coraz więcej osób szuka profesjonalnej pomocy, również dzięki akcjom edukacyjnym oraz informacyjnym- przestajemy się wstydzić tego, że przeżywamy trudności natury psychologicznej.

logo-z-napisem-białe