Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

Rozpoczynamy  nabór na  warsztat

 „Metody i proces rozbrajania mechanizmów lęku i depresji”

Lękowe wzbudzanie i potęgowanie zagrożeń oraz depresyjne wyczerpywanie się zasobów potrzebnych do radzenia sobie z nimi – tworzą uniwersalne i podstawowe dla bardzo wielu pacjentów, przyczyny ich problemów i zaburzeń. Wzbudzanie lęku uruchamia dużą ilość energii ukierunkowanej na unikanie i tworzenie różnych form samoobrony przed zagrożeniem. Smutek i przygnębienie są związane z traceniem dostępu do energii oraz z samodręczeniem.  Nadmiarowe i dotkliwe doświadczanie lęku i smutku obejmuje różne aspekty funkcjonowania osoby. Dlatego strategia i metody pracy psychoterapeutycznej powinna obejmować różne obszary interwencji i przemian. Uczestnicy szkolenia będą poznawać  metodykę pracy skoncentrowaną na aspektach somatycznych, behawioralnych, umysłowych, emocjonalnych i, interpersonalnych oraz skierowaną do całej osoby i podejmującą egzystencjalno-duchowe aspekty życia. 


Zawartość merytoryczna

W ramach warsztatu będzie przedstawiane:

Wprowadzenie teoretyczne - perspektywa integracyjna-schematy i   umiejętności

Robocza analiza problemów i zaburzeń specyficznych dla tematyki warsztatu

Strategie psychoterapeutyczne oraz metody realizacji zadań terapeutycznych

Uczestnicy będą trenować praktyczne umiejętności związane z

pracą na wybranych ścieżkach integracyjnych

stosowaniem specyficznych procedur terapeutycznych

wdrażaniem strategii i ewaluacją procesu psychoterapii.

Organizacja

Opieka merytoryczna nad szkoleniem - prof. Jerzy Mellibruda - uczestnicy otrzymują jego podręcznik pt. SIEDEM ŚCIEŻEK INTEGRACJI PSYCHOTERAPII oraz materiały szkoleniowe i dyplomy ukończenia kursu. Zajęcia prowadzi mgr Jolanta Hojda  certyfikowany psychoterapeuta z bogatym doświadczeniem szkoleniowym.

Warsztat obejmuje 2 sesje weekendowe - 50 godz. dydaktycznych (piątek-niedziela)  

1 sesja  8 -  10 marca    2013

2 sesja   5 -   7 kwietnia 2013

 Informacje i zgłoszenia kandydatów poprzez wypełnienie i przesłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ankiety zgłoszeniowej (do pobrania na końcu tekstu).

Koszt zajęć dydaktycznych warsztatu - 1000 zł. Warsztaty będą prowadzone w Warszawie, w ośrodku szkoleniowym Fundacji ETOH, ul. Mszczonowska 6. Dla osób dojeżdżających koszt noclegów i pełnego wyżywienia w czasie jednej sesji warsztatowej wynosi 185 zł.

Osoby zgłaszające przy pomocy poniższej ankiety swoje zainteresowanie uczestnictwem w warsztacie otrzymają zaproszenie pocztą elektroniczną.

Do pobrania ankieta zgłoszeniowa

logo-z-napisem-białe