Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

W związku z zagrożeniem koronawirusem, uwzględniając zalecenia Ministra Zdrowia,

Instytut Psychologii Zdrowia do 31 maja pracuje tylko online.

Nadal będą odbierane maile i telefony.

O ewentualnych zmianach będziemy Państwa
na bieżąco informować!

W SPRAWACH PILNYCH MOŻNA DZWONIĆ
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00
Księgowość: 691 849 909, Sekretariat: 603 254 393

ZAWIADOMIENIE

Zawiadamiamy, że z powodu epidemii rozmowy kwalifikacje do Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii odbędą się na podstawie analizy ankiet. Osoby, które zostaną wstępnie zakwalifikowane, otrzymają od IPZ odpowiednie potwierdzenia.

Terminy zajęć nie są zmienione i planujemy, żeby sesje odbywały się na żywo.

Jeżeli wskutek epidemii i związanych z nią rozporządzeń rządowych będzie to niemożliwe, przynajmniej część zajęć rozpoczniemy online. Liczba godzin szkolenia nie ulegnie zmianie. O wszelkich wymuszonych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zawiadamiamy, że z powodu epidemii rozmowy kwalifikacyjne do Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii zostają przesunięte na maj. Termin ten może ulec zmianie w zależności od sytuacji w kraju.
Osoby, które chcą rozpocząć naukę w naszej szkole, prosimy o zgłaszanie się przez wysyłanie ankiet zgłoszeniowych Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
INSTYTUT PSYCHOLOGII ZDROWIA PTP
INTEGRACYJNY PROGRAM SZKOLENIA PSYCHOTERAPEUTÓW
PROFESJONALNA
SZKOŁA PSYCHOTERAPII
ogłasza nabór na rok 2020/21

Zapraszamy do czteroletniej (960 godzin) szkoły psychoterapii w ramach integracyjnego programu szkolenia psychoterapeutów obejmującego 1320 godzin, przygotowującego do egzaminów certyfikacyjnych. W programie dajemy możliwość uczestniczenia w 360 godzinach stażu klinicznego w ośrodku psychoterapii „Ogród” IPZ.
Integracyjny Pogram Szkolenia Psychoterapeutów IPZ jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej oraz uwzględnia tzw. minima programowe projektu ustawy o zawodzie psychoterapeuty.
Uczymy praktycznej integracji koncepcji i metod specyficznych dla różnych podejść, głównie podejścia humanistycznego i poznawczo-behawioralnego, umiejętności doboru strategii i procedur terapeutycznych do indywidualności pacjenta.
Dyrektorem Szkoły jest prof. n. dr hab. Jerzy Mellibruda.

Najważniejsze elementy programu - warsztatów i seminariów:
A. PSYCHOLOGICZNE I MEDYCZNE ROZUMIENIE FUNKCJONOWANIA CZŁOWIEKA. B. DIAGNOZA KLINICZNA, ZABURZENIA OSOBOWOŚCI I INNE ZABURZENIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO. C. ROLA FARMAKOTERAPII W PSYCHOTERAPII - dr psychiatrii Władysław Sterna. D. PLANOWANIE STRATEGII PSYCHOTERAPII. E. UCZENIE UMIEJĘTNOŚCI TERAPEUTYCZNYCH I BUDOWANIA RELACJI. F. GŁÓWNE SYSTEMY PSYCHOTERAPII I POSZUKIWANIE INTEGRACJI – model 7 ścieżek praktykowania integracji. G. METODY I STRATEGIE TERAPEUTYCZNE - m.in. praca z lękiem, depresją, gniewem, autodestrukcją, śladami traum dziecięcych, zaburzeniami osobowości i bulimią, interwencje poznawczo-behawioralne, techniki wyobrażeniowe i dramatyzacyjne, praca nad destrukcyjnymi schematami osobowościowymi. H. PRACA Z GRUPAMI I Z PARAMI. I. WARSZTAT PRACY WYBITNYCH PSYCHOTERAPEUTÓW - analiza filmów pokazujących psychoterapię prowadzoną przez Carla Rogersa, Fritza Perlsa, Alberta Ellisa, Jamesa Bugentala, Perry Londona, Marvina Goldfrieda, Arnolda Lazarusa, Leslie Greenberga, Donalda Meichenbauma, Judith Beck, Jacqueline Persons, Ervina Poolstera, Paula Wachtela, Mary Goulding, Johna Krumboltza, Irvina Yaloma, Jeffreya Younga, Stanleya Messera. J. TRENINGI: INTERPERSONALNY i INTRAPERSONALNY z wykorzystaniem technik terapii Gestalt. K. ETYCZNE ASPEKTY PSYCHOTERAPII. L. SUPERWIZJA KLINICZNA - prowadzą certyfikowani superwizorzy psychoterapii.

BLIŻSZE INFORMACJE w sekretariacie Instytutu Psychologii Zdrowia, tel.: (022) 863 42 76, (22) 863 87 38; faks: 863 42 75, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej...

Ogłaszamy nabór do nowego szkolenia
Studium Terapii Uzależnień 2020/2021

Studium Terapii Uzależnień powstało z połączenia Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia, które szkoliło przede wszystkim terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi od alkoholu i członkami ich rodzin ze Specjalistycznym Szkoleniem w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków, które przeznaczone było dla terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. STU wygrało konkurs na szkolenie terapeutów wszystkich uzależnień ogłoszony przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

STU jest szkołą dla kandydatów na specjalistów i instruktorów terapii uzależnień.
W ramach STU będzie realizowany program wymagany przez KBdsPN dla I etapu szkolenia przygotowującego do egzaminu certyfikacyjnego dla specjalistów/instruktorów psychoterapii uzależnień. Koszt szkolenia STU od 1 do 14 sesji wynosi 7500 zł płatne w czterech równych ratach (są to koszty dydaktyczne).

Absolwentów szkoleń w zakresie pomocy psychologicznej akredytowanych przez PARPA oraz absolwentów różnych szkól psychoterapii przyjmujemy od 5 sesji. Koszt szkolenia od 5 do 14 sesji wynosi 5300 zł płatne w trzech (są to koszty dydaktyczne).

Więcej...

Polecamy nową książkę Wydawnictwa Zielone Drzewo!


wprowadzenie do teorii

WPROWADZENIE DO TEORII I PRAKTYKI PSYCHOTERAPII

Jeden z czołowych współczesnych badaczy i krytyków psychoterapii obszernie prezentuje historię psychoterapii, jej teoretyczne podstawy i założenia. Przedstawia psychoterapię jako wyjątkową formę leczniczej praktyki i przygląda się temu, w jaki sposób rozwinęła się jako stosowana psychologia naukowa, jak ewoluowały badania nad nią i jak jej klienci stawali się coraz bardziej różnorodni. Co najważniejsze, dr Wampold uczy czytelnika, jak lepiej rozumieć wyniki badań nad psychoterapią i co to oznacza, że psychoterapia jest „skuteczna”…

Więcej…

Polecamy nową książkę Wydawnictwa Zielone Drzewo!


psychoterapia

PSYCHOTERAPIA TO NIE TO, CO MYŚLISZ
Jak wnieść psychoterapeutyczne zaangażowanie do chwili życia

Książka jest oparta na półwieczu doświadczenia zawodowego Jamesa Bugentala w nauczaniu, konsultacjach i superwizji psychoterapeutów w Stanach Zjednoczonych Ameryki i za granicą. Jest odzwierciedleniem dekad obserwacji podstawowych ludzkich uwarunkowań; wnosi znaczący, w pełni aktualny wkład do literatury, oferując istotną perspektywę dla każdego współcześnie praktykującego terapeuty

Więcej…

Polecamy nową książkę Wydawnictwa Zielone Drzewo!


alchemia emocji

ALCHEMIA EMOCJI
W jaki sposób nasz umysł może uzdrawiać nasze serce

Alchemia emocji przedstawia mapę umysłu, pokazuje, że większość naszych problemów można ująć w kategoriach podstawowych wzorców emocjonalnych, takich jak strach przed opuszczeniem, wykluczenie społeczne (poczucie braku przynależności) i podatność na zranienia (poczucie nadciągającej katastrofy). Ta książka uczy również, w jaki sposób uwolnić się od takich wzorców i zastąpić je empatią wobec nas samych i innych ludzi…

Więcej…

Polecamy nową książkę Wydawnictwa IPZ!


systemy psychoterapeutyczne

SYSTEMY PSYCHOTERAPEUTYCZNE.
ANALIZA TRANSTEORETYCZNA

Książka cieszy się opinią najlepszego podręcznika systemów współczesnej psychoterapii. Znajduje się w spisach lektur większości programów szkolenia psychoterapeutów i nauczania psychologii klinicznej w wielu krajach. Czytelnik znajdzie tu systematyczną prezentację i analizę 16 wiodących oraz krótsze charakterystyki ponad 30 innych systemów psychoterapii, uważanych za znaczące…

Więcej…

Polecamy nową książkę Wydawnictwa IPZ!


uwaga na ksiezniczki

UWAGA NA KSIĘŻNICZKI

Uwaga na księżniczki Beaty Chmielewskiej to zbiór 43 opowieści o poszukiwaniu rozwiązania dla sytuacji i problemów, jakie mogą dotyczyć każdego z nas. Każde spotkanie jest osobną, wyjątkową historią, czasami historią z puentą. Większość opisywanych problemów ma charakter uniwersalny i z tego względu mogą być inspiracją i pomocą dla innych osób, które poszukują rozwiązania. To główny powód, dla którego powstała ta książka. Autorka opowiada w niej, jak wykorzystać symbol i przestrzeń w procesie pomagania i w jakich sytuacjach warto to robić

Więcej…

Poradnia Telefoniczna dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym

116123

Zapraszamy do współpracy z Kryzysowym Telefonem 116123, czyli Poradnią Telefoniczną dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym prowadzoną przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (www.116123.edu.pl).

Więcej na stronie Poradni

Telefon zaufania 801 889 880

Przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP działa pierwszy w Polsce telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych, tj. uzależnienia od hazardu, internetu, seksu, zakupów, pracy czy jedzenia.

801886880

 

Więcej...

Poradnik prawny
dla osób doświadczających przemocy w rodzinie
i świadków tych czynów

Zespół Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” w związku z realizacją zadania publicznego pn.: „Prowadzenie punktu/punktów nieodpłatnej pomocy prawnej” na terenie m. st. Warszawy, przygotował Poradnik prawny dla osób doświadczających przemocy i świadków tych czynów.
Żywimy nadzieję, że niniejsza publikacja będzie stanowiła dla osób pokrzywdzonych przemocą domową oraz świadków tych czynów kompendium wiedzy w zakresie ich praw, obowiązków, i tym samym zwiększy skuteczność pomagania im.

Czasopismo Niebieska Linia

nl okladka5 88 2013

Jedyne w Polsce czasopismo poświęcone przemocy interpersonalnej

Bieżący numer już w sprzedaży

Więcej...

logo-z-napisem-białe