„Labirynty psychoterapii.
Pogłębiona psychoterapia uzależnień a psychoterapia problemów osobistych”

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Fundacja ETOH zapraszają na Ogólnopolskie Szkolenie dla profesjonalistów pracujących z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz DDA pt. „Labirynty psychoterapii. Pogłębiona psychoterapia uzależnień a psychoterapia problemów osobistych” które odbędzie się w dniach 11 - 13.12.2016 r. w Warszawie w siedzibie Fundacji (ul. Mszczonowska 6).

Do wygłoszenia wykładów i prowadzenia zajęć zaprosiliśmy takich wybitnych specjalistów jak m.in.: prof. Bogdan de Barbaro, dr Władysław Sterna, Krzysztof Parusiński, Iwona Kołodzieczyk, Dorota Dyluś-Beśka. Program merytoryczny opracowywany został przez doskonale znanych i cenionych w środowisku ekspertów prof. Jerzego Mellibrudę oraz Zofię Sobolewską – Mellibrudę.

W czasie zajęć przedstawione zostaną metody i strategie mające zastosowanie w zaawansowanej, tzw. pogłębionej psychoterapii osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA. Chcemy pokazać jak można łączyć pracę nad psychologicznymi mechanizmami uzależnienia z pracą nad destrukcyjnymi osobowościowymi schematami i problemami emocjonalnymi. Z drugiej strony przedstawimy możliwości rozpoznawania i przepracowywania patologicznych mechanizmów regulacji emocji, przejawów magicznego myślenia oraz schematów tworzenia destrukcyjnych zależności u osób nieuzależnionych od alkoholu.

Zapraszamy psychoterapeutów, psychologów oraz wszystkie osoby zainteresowane tą problematyką. To wydarzenie będzie też wspaniałą okazją do pracy osobistej.

Projekt jest współfinansowany przez PARPA. Opłata za udział w Szkoleniu wynosi 450 zł. Kwota ta obejmuje między innymi: zajęcia i materiały dydaktyczne, pełne wyżywienie wraz z przerwami kawowymi oraz noclegi. Koszty dojazdu pokrywają uczestnicy.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym Wydarzeniu zachęcamy do przesłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego – do dnia 20.11.2016 r. na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , faxem: 22 836 80 81, osobiście w Fundacji ETOH – pokój 38. Lub pocztą. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zastrzegamy sobie prawo zakończenia naboru przed wyznaczonym terminem. Osoby wpisane na listę uczestników otrzymają mailowe potwierdzenie swojego udziału.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Działem Profilaktyki:
Milena Sucharska tel. 22 836 80 89, Wioleta Bartnicka tel. 22 439 03 11

Strona internetowa: www.etoh.edu.pl, Facebook: facebook FUNDACJA ETOH

ZAPRASZAMY !!!!

Poniżej znajduje się zarys tematyczny planowanych wykładów i warsztatów.

Wykłady:

• prof. dr hab. Bogdan de Barbaro „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”
  • Iwona Kołodziejczyk „Pogłębiona psychoterapia osób uzależnionych i współuzależnionych”
  • Krzysztof Parusiński „Humanistyczna psychoterapia uzależnienia”
  • dr n. med. Władysław Sterna „Psychologiczna funkcja leków w psychoterapii. Relacja pacjent- terapeuta zalecający przyjmowanie leków

Warsztaty:

• Krzysztof Parusiński „Humanistyczna psychoterapia uzależnień”
  • Jacek Skrobot „Strategie pracy nad nawrotami w pogłębionej fazie terapii - rola psychologicznych mechanizmów uzależnienia w tworzeniu problemów u osób z długą abstynencją.”
  • Dorota Dyluś-Beśka „Praca nad destrukcyjnymi schematami osób współuzależnionych w pogłębionej fazie psychoterapii”
  • Magdalena Skibińska „Strategie pracy nad destrukcyjną regulacją emocji u DDA nieuzależnionych”
  • Jolanta Siechowicz „Praca nad destrukcyjnymi schematami osobistymi tworzącymi destrukcyjną zależność w związkach. Tendencje do współuzależnienia”
  • Sławomir Grab „Kierunki pracy z osobami uzależnionymi w pogłębionej fazie psychoterapii uzależnień”
  • Honorata Skrętowska „Interakcje nałogowych mechanizmów i destrukcyjnych schematów osobistych na przykładzie psychoterapii bulimii”
  • Agnieszka Litwa-Janowska „Śnienie o więzi w procesie grupowym pacjentów z syndromem DDA. Analiza marzeń sennych”
  • Iwona Kołodziejczyk „Specyfika pogłębionej psychoterapii uzależnień: integracja terapii uzależnień z psychoterapią”
  • Anna Cylwik „Strategia pracy nad przejawami myślenia magicznego u osób nieuzależnionych”

Seminarium:

• Anna Pietrzak „Jak budować grupy wsparcia i samopomocy”

Poza bogatym programem merytorycznym uczestnicy wezmą również udział w specjalnie przygotowanych zajęciach integracyjnych, które będą jednocześnie okazją do wymiany doświadczeń w zakresie własnej pracy terapeutycznej.